Tel: +420 602 176 630
info@optikamaja.cz
optikamaja.cz
optikamaja.cz


Partneři
Optika Maja Praha

 • Optika Maja Praha

  poloha našich provozoven

  zobrazit mapuOptika Praha 3 - Vinohrady
  zobrazit mapuOptika Praha 9 Černý Most
  zobrazit mapuOptika Praha 7 Holešovice
 • Nejnovější


 • Nejste z Prahy? Navštivte e-shop ceska-optika.cz a zakupte brýle a kontaktní čočky online!

  Oční vady a brýle

  Oční refrakční vady zraku korigovatelné brýlemi

  Oční vady jejich korekce vyžaduje brýle na míru, budete dobře vidět i dobře vypadat, správnou dioptrickou korekcí můžete předejít bolestem hlavy, slzení očí, pomůže i proti vráskám kolem očí.

  Měření zraku v Praze Zdarma

  Měření zraku v Praze Zdarma

  Dioptrické brýleBrýlové čočkyBrýle akce, sleva, novinky, Optika Maja -kontakt

  Astigmatismus

  Astigmatismus je nejčastejší a taky nejvíce opomíjená vrozená refrakční oční vada.

  Astigmatismu podstatou oční vady je, že oko není ideálně kulové, ale astigmatické oko je “šišaté“. Při astigmatismu některá z optických ploch oka, nejčastěji oční rohovky, nemá pravidelný polokulovitý tvar. V jedné rovině je optická plocha u astigmatismu více zakřivená než v druhé. Zjednodušeně můžeme tvar astigmatického oka přirovnat k vajíčku nebo k ragbyovému míči. Astigmatismus se projevuje rozostřením obrazu bez ohledu na vzdálenost pohledu, soustava oka astigmatismus částečně koriguje, dochází však k velkému namáhaní. Urgentní potřeba korekce nižší úrovně astigmatismu se tak projevuje i později než u jiných očních vad a bývá spojena s vyšší celkovou námahou oka. Lidé s astigmatismem mívají problém s prací na počítači, delším čtením, s noční nebo dlouhodobou jízdou autem. Astigmatismus se velice často vyskytuje v kombinaci i s dalekozrakostí nebo krátkozrakostí. Brýle uživatel nosí celodenně a umožňují mu ostrý pohled do všech vzdáleností.

  Astigmatismus demo oční vady

  Astigmatismus demo oční vady

  Krátkozrakost (myopie)

  Krátkozrakost se projevuje problémy s viděním na dálku

  Lidé s krátkozrakostí jsou tedy nuceni nosit brýle nebo kontaktní čočky. Krátkozraké oko je obvykle delší než normální oko a jeho rohovka také může být strmější. Proto se paprsky procházející rohovkou a čočkou nestřetávají na sítnici, ale před ní. Tím se stane, že u krátkozrakosti je obraz rozmazaný a jsou nutné brýle na dálku na celodenní nošení.

  Dalekozrakost (hypermetropie)

  Dalekozrakost se obvykle objeví problémy se čtením a viděním na blízko před věkem 40 let.

  S dalekozrakostí nízké úrovně soustava oka lépe bojuje než s krátkozrakostí, dochází však k námaze oka a mohou se dostavit průvodní problémy.  Dalekozraké oko je obvykle kratší než normální oko a může mít plošší rohovku. Tudíž se obraz (světlo) zaostří za sítnicí. Blízké objekty vyžadují větší sílu pro zaostření, a proto se mohou jednodušeji rozmazat  a tím vznikají především potíže s viděním na blízko.Při nošení brýlí s korekcí dalekozrakosti uživatel vidí ostře na všechny vzdálenosti.

  Vetchozrakost (presbyopie)

  Presbyopie znamená postupnou ztrátu schopnosti oka zaostřit na blízké předměty.

  Vetchozrakost (presbyopie), je na rozdíl o předchozích vrozených očních vad,  refrakční vada získaná věkem. Typicky se vetchozrakost začíná projevovat po resp. mezi 40. až 45. rokem života.U presbyopie je zpočátku řešením oddalovat při čtení text, ale s narůstajícím věkem se potíže s postupem presbyopie stupňují a přidávají se i problémy s viděním na počítač, a tak lidé s presbyopií musejí používat několik druhů brýlí na různé vzdálenosti – brýle na čtení, brýle na počítač, brýle na dálku a pod. Ideální korekcí oční vady presbyopie brýlemi jsou multifokální brýle. Multifokální brýle se zhotovují vždy na míru dle parametrů uživatele. Multifokální brýle mohou vyřešít nejen získanou presbyopii, ale zároveň i vrozené oční vady krátkozrakost,dalekozrakost a samozřejmě i astigmatismus.

  levné brýle na čtení, pracovní brýle, brýle na dálku, brýle do kina i na řízení 

  Oční optika Praha není jen Fokus optik, Grand Optical, Eiffel optic,

  navštivte Optika Maja Praha – dlouholetá tradice, individuální přístup

  značkové luxusní brýle online na optika Maja online

  kosmetika parfémy

  další výhodné nákupy, slevy v Praze najdete zde!slevy akce Praha

                                                       slevy akce Praha