Tel: +420 602 176 630
info@optikamaja.cz
optikamaja.cz
optikamaja.cz


Partneři
Optika Maja Praha

 • Optika Maja Praha

  poloha našich provozoven

  zobrazit mapuOptika Praha 3 - Vinohrady
  zobrazit mapuOptika Praha 9 Černý Most
  zobrazit mapuOptika Praha 7 Holešovice
 • Nejnovější


 • Nejste z Prahy? Navštivte e-shop ceska-optika.cz a zakupte brýle a kontaktní čočky online!

  Brýlové čočky

  Brýlové čočky (brýlová skla) pro optické brýle

  Brýlová  skla a brýlové obroučky nezbytné součásti pro dioptrické brýle

  Věřte brýlové čočky (dioptrická skla) ta důležitější !

  Brýlové čočky (brýlová skla) víte jak se rodí? video brýlové čočky naleznete zde

  Brýlové dioptrické čočky skla z plastu nabízíme bez příplatku pro všechny zákazníky, vyznačují se vysokou optickou kvalitou zpracování, svojí lehkostí umožňují pohodlné užívání brýlí.

  brýlové čočky skla

  brýlové čočky skla

  Multifokální brýleBlog Optika MajaBrýle akce, sleva, novinkyOptika Maja – kontakt

  Brýlové čočky (brýlová skla) typy

  V rámci naší nadstandardní péče však můžete vybírat i z celé řady dalších možných typů brýlových čoček (dioptrická skla) a úprav brýlových čoček pro brýle dioptrické i brýle bez dioptríí jakými jsou:

  Polykarbonátové brýlové čočky

  Polykarbonátové čočky jsou plastové brýlové čočky se zvýšenou odolností proti nárazu (až 10x vyšší oproti běžným čočkám) a pevnější konstrukcí. Standardně je tento typ čoček o cca. 25% tenčí než běžné brýlové čočky. Z tohoto důvodu jsou nejčastěji využívány pro dětské brýle, tzv. bezobroučkové brýle a sportovní brýle. Ze stejné rodiny pocházejí brýlové čočky obdobných vlastností Trivex.

  Zušlechtění povrchů brýlové čočky (brýlová skla), Crizal forte, Optifog a další

  optifog brýlové čočky proti zamlžování

  optifog brýlové čočky proti zamlžování

  Tvrzené brýlové čočky (dioptrická skla)

  Při tvrzení čoček dochází ke zlepšení odolnosti povrchu čočky proti poškrábání, čímž se prodlužuje doba použitelnosti brýlí.

  Antireflexní brýlové čočky (antireflexní brýle), Crizal, Crizal Forte

  Antireflexní povrch odstraní nežádoucí odlesky na vnější či vnitřní straně brýlových čoček (antireflexní brýlová skla Crizal Forte). Čočky se tak jeví tenčí, poskytují neručený pohled a umožňují lepší využití i zbytkového světla. Antireflexní úprava Crizal Forte je zvláště vhodné při řízení za zhoršených světelných podmínek a v noci. Antireflexní brýle jsou dnes již naprosto běžné a dostupné pro každého.

  Crizal Forte brýlové čočky skla

  Crizal Forte brýlové čočky skla

  Superfóbní (hydrofóbní) úprava , voděodpudivá, antistatická úprava brýlové čočky Optifog proti zamlžování skel

  úprava povrchu brýlových čoček usnadňující čištění, brání znečištění a zamlžování povrchu brýlí. Novinkou je kombinace úpravy Crizal Forte úpravou Optifog proti zamlžení a aktivátoru v podobě spreje.

  Optifog brýlové čočky skla

  Optifog brýlové čočky skla

  Crizal ForteUV nová uroveň ochrany pro vaše oči

  brýlové čočky Crizal ForteUV by Essilor

  brýlová skla Crizal ForteUV by Essilor

  Tenčená brýlová skla (vysokoindexční brýlové čočky)

  vysokoindexní tenčené čočky

  vysokoindexní tenčené čočky

   

   

  Tenčené brýlové čočky lze volit podle materiálu různého indexu lomu (1,56-1,74), který určuje úroveň tzv. tenčení brýlové čočky. S použitím materiálu nejvyššího indexu lomu lze vyrobit čočku až o 40% tenčí a také lehčí, než běžně užívané brýlové čočky. Celkově existuje několik úrovní tenčení čoček (dle indexu lomu)

  Asférické provedení brýlových čoček ( asférická brýlová skla)

  Asférické provedení brýlových čoček  zlepšuje optické vlastnosti čočky, zvyšuje kvalitu vidění, redukuje deformaci obrazu na jeho okraji, omezuje efekt nepřirozeného zvětšení očí u čoček plusových dioptrií, respektive zmenšení u minusových čoček. Brýlové čočky v tomto provedení jsou cca o 30% plošší oproti obvyklé používaným a také tenčí, zvlášť vhodné pro korekci astigmatismu.

  oční optika Praha
  ploché aférické čočky

  Asférické brýlové čočky (dioptrická skla)

  nabízí maximum optické kvality za rozumnou cenu, poskytují uživateli ostrý obraz bez deformací, estetické výhody v podobě plošších a tenčích čoček a celkově přirozený vyhled v nasazenými brýlemi.

  oční optika Praha
  asférické čočky bez deformácí obrazu

  Zabarvení (tónování) brýlových čoček, sluneční čočky a brýle

  barevné sluneční čočky skla

  barevné sluneční čočky skla

  Brýlové čočky lze kosmeticky či funkčně zabarvit v rozsahu od 12% do 75% sytosti barvy. Standardně je nabízena barva šedočerná, hnědá a šedozelená. Volitelně pak i další barvy vhodné pro speciální profesní čí sportovní aktivity. Kromě celoplošného zabarvení nabízíme i odstupňované tzv. „Gradálové zabarvení“, kde v horní části je čočka tmavší a směrem dolů intenzita barvy klesá.

  Samozabarvující se brýlové čočky Transitions

  Transitions brýlová čočka v závislosti na intenzitě okolního záření mění sytost svého zabarvení od velmi jemného nádechu až po 75-ti% sytou tmavou. Reakční doba se pohybuje cca 1min. (zabarvení) a 3min.(odbarvení). Barvu čočky lze volit nejčastěji mezi šedou a hnědou. Bez nadsázky lze tyto čočky označit jako ideální pro každodenní aktivity. Sníženou úroveň UV záření v interiéru moderních motorových vozidel a potřebám řidičů nejvíce vyhoví varianta Drivewear se sytostí zabarvení pohybující se od cca 25% do 80% a obsahující polarizační filtr již v základním provedení.

  Transitions Vantage absolutní průlom v technologii Transitions brýlových čoček

  Transitios Vantage brýlové čočky

  Transitios Vantage brýlové čočky

  Transitions brýlové čočky další novinky s rodiny

  Transitions samozabarvující se brýlové čočky

  Sluneční čočky (dioptrické i bez dioptrií)

  Sluneční čočky představují čočky o sytosti stálého zabarvení 85 – 97%. Tyto čočky jsou určeny pro použití v prostředí s trvale zvýšenou úrovní slunečního záření. Dle sytosti zabarvení poskytují úroveň ochrany 3 nebo 4. Kategorie 4 je vhodná i pro trvalé použití v prostředí s rozsáhlými vodními, nebo zasněženými plochami. Tato kategorie není vhodná pro řízení motorových vozidel. Všechny námi nabízené i minimálně zabarvené čočky poskytují ochranu před UV zářením (mají UV filtr) více zabarvené čočky nejsou vhodné i pro noční vidění.

  Polarizační filtr (polarizační brýle, polarizační skla)

  Brýlové čočky DriveWear

  Drivewear technologie čočky

  Drivewear technologie čočky

  Polarizační filtr redukuje odlesky na pozorovaných objektech. Doporučené užití je pro řidiče a osoby pohybující se v prostředí se zvýšeným zrcadlením (rozsáhlé plochy skla, vodní hladiny, sněhu apod.). Výrazně zvyšuje kontrast vidění. Polarizační brýle zvyšují bezpečnost na silnici. Polarizační brýle brýle pomáhají při vodních sportech nebo na sněhu. S polarizačními brýlemi lépe prečtete svah a neunikne Vám žadná boule, ledová plotna ani potácející se lyžař. Brýle polarizační zabrání střetu na vodě, lépe odhadnete velikost a směr vln. Polarizační dioptrické brýle pomohou i těm, kteří potřebují dioptrickou korekci, lhostejno zda na dálku či na čtení. Ideální polarizační brýle pro pobyt venku jsou polarizační brýle se samozabarvujícími se čočkami DriveWeartyto čočky doporučujeme i na brýle pro řidiče.

  Drivewear efekt čočky

  Drivewear čočky skla

  Víceohniskové čočky (bifokální čočky, progresivní čočky, multifokální čočky)

  Progresivní čočky jsou určeny především pro osoby po 40. roce života, jež mají sníženou schopnost akomodace oka tj.vetchozrakost.

  Multifokální čočky (multifokální brýle) Varilux Crizal a pod.

  Multifokální brýle skla akce sleva

  Multifokální brýle  čočky skla

  Multifokální čočky na rozdíl od běžných čoček umožňují plynulý pohled do různých vzdáleností, není u nich patrný skok obrazu a viditelný segment na čtení jako u starších bifokálních čoček (brýlí) a běžný pozorovatel je nerozezná od standardních čoček. Většinou jsou nabízeny ve třech úrovních kvality provedení se zvyšujícím se komfortem vidění a šíří zorného pole především pro střední a krátkou vzdálenost. Vyžadují rámeček (obroučku) hlubokou cca 30mm. Multifokální brýle jsou vhodným řešením pro všechny, kteří potřebují brýle na čtení. Multifokální brýle odstraní problém neustalého hledání brýlí, prostě je ráno nasadíte a večer sundáte. Multifokální brýle nemusíte nasazovat a sundavat podle vzdálenosti na kterou koukáte, uvidíte na všechny vzdálenosti.

  Jak a kde si můžete multifokální brýle a další pořídit?

  V čem se jednotlivé typy multifokální brýlové čočky liší ?

  Interiérové multifokální čočky

  Interiérová degresivní skla jsou optimalizovaná pro ohniskovou vzdálenost 40cm – 2m, tedy pro dnešního městského člověka pohybujícího se především v uzavřených prostorách. Nabízejí větší komfort pohledu do středních a blízkých vzdáleností, ideální pro práci s počítačem, nejsou vhodné pro řízení motorových vozidel.

  Bifokální čočky (bifokální brýle)

  Jedná se o starší typ víceohniskových čoček umožňující ostré vidění pouze do dálky a na čtecí vzdálenost. U bifokálních brýlí střední vzdálenost není nijak ošetřena a segment na čtení je viditelný pro pozorovatele. Bifokální brýle jsou tradičním rešením problému brýlí na čtení po 40. roku života, dnes je nahrazují dokonalejší multifokální brýle.

  Brýlové čočky pro sluneční a módní brýle

  Naše oční optika Praha Vám kromě standardních úprav čoček do optických brýlí může nabídnout i speciální úpravy brýlových čoček pro sluneční a módní brýle.

  Zvýšené zakřivení brýlových skel (zakřivené brýlové čočky), sportovní čočky

  Zvýšené zakřivení se doporučuje pro sportovní a módní brýle, které chrání, respektive kryjí i při pohledu ze stran. Tyto čočky jsou vhodné pouze do cca +/- 3 dioptrií.

  dioptrické sluneční brýle zakřivené

  dioptrické sluneční brýle zakřivené

  Zrcadlový povrch

  Zrcadlový povrch zvyšuje zrcadelní na povrchu čočky. U sportovních brýlí se většinou používá stříbrná tzv. plná, zcela neprůhledná, varianta. U módních brýlí pak tzv. varianta módní poloprůhledná, která se jeví spíše jako lesklá a umocňuje tak luxusní vzhled. Obvykle se zrcadlo kombinuje s antireflexním povrchem na vnitřní straně čočky.

  Oční optika Praha není jen Fokus optik, Grand Optical, Eiffel optic,

  navštivte Optika Maja Praha – dlouholetá tradice, individuální přístup

  značkové luxusní brýle online na optika Maja online

  kosmetika parfémy

  další výhodné nákupy, slevy v Praze najdete zde!slevy akce Praha